Akademia Piłkarska Błękitni Owińska - strona nieoficjalna

O klubie

Historia naszej drużyny nie jest zbyt długa. Młodzi piłkarze grają z sobą od ok. 4 lat, choć oczywiście skład się zmieniał. Czasem ktoś odchodził, przechodził do innej drużyny, próbował sił w innym klubie, dochodzili nowi zawodnicy, wracali „starzy”. Zmieniali się również trenerzy, a co najważniejsze, nie było wtedy wyodrębnionych roczników i wszyscy tworzyli jedną drużynę.

Rok 2013 był rokiem wielkich zmian….

Powołana została Akademia Piłkarska Błękitni Owińska, wcześniej był to Gminny Klub Sportowy. Funkcję trenera drużyny objął Piotr Jabłecki, który odniósł spektakularny sukces podczas pierwszego wspólnego turnieju, wystawiając dwie drużyny i zdobywając I i III miejsce. Dzięki nowemu trenerowi zdecydowanie poprawiła się atmosfera w drużynie, zawodnicy, których liczba ciągle rośnie, chętnie chodzą na treningi, a współpraca klubu z rodzicami układa się rewelacyjnie. Kolejne sukcesy spowodowały, że w sezonie JESIEŃ 2013 utworzono dwie odrębne drużyny. Część dzieciaków tworzy grupę MŁODZIKÓW,  a  rocznik 2003 i 2004 utworzył zespół ORLIKÓW, dzięki czemu każdy z fanów piłki nożnej może się sprawdzić na boisku i pokazać to, czego nauczył się na treningach.